Jak na účes a makeup pro zeštíhlení obličeje

Účes pro plnoštíhlé

Četla jsem teď trefnou připomínku k délce vlasů, která říká „Čím kratší vlasy, tím širší boky“. Oči jsou často zrádné a hledají linky a tvary a proto kratší účes může zbytečně přitahovat pozornost k našim plným bokům. Pokud jste plnoštíhlá žena, baculka, moletka, boubelka (doplňte si výraz, který máte ráda), která má širší boky, pak si dovolím tvrdit, že příliš krátký účes nebude to pravé pro Vás. Jednak zbytečně opticky může zvětšovat obličej a také přitahovat pozornost k silnějším bokům. Oči hledají linky a ty pak nacházejí v linii celé Vaší postavy.

Názory na to, jaký účes sluší ženám plných křivek nejvíce, se různí, ale většina žen se přiklání k názorům, že delší účes, ideálně vlasy minimálně na ramena, je přeci jen lepší. Když už máte to štěstí a vlasy máte delší, nebojte se ani jejich objemu. Pěkně zvětšený objem vlasů, získaný třeba díky dobrému vlasovému spreji, přispívá k optickému zeštíhlení obličeje (spolu s většími šperky, další jednoduchý trik pro optické zmenšení křivek a přivedení pozornosti na partie, které chceme zvýraznit).

Makeup pro plnoštíhlé

Jako u účesů a koneckonců i módy pro plnoštíhlé, platí i u makeupu podobné pravidlo, a sice, nebojte se odvázat a nebojte se větších velikostí. První bych doporučila snažit se opticky trošku zvětšit oči. Pohrát si s linkami i řasami, nebát se je zvýraznit. Vaše oči by měly přitahovat pozornost toho, kdo si Vás prohlíží a čím výraznější budou, tím lépe (samozřejmě v rozumných mezích, abychom nevypadaly jako na maškarním :-)).

Dalším problémem může být dvojitá brada, která trápí některé z nás. Na každou z nás samozřejmě platí něco jiného, ale nejčastějším trikem ke skrytí druhé brady bývá použití většího štětečku a aplikace bronzeru (nebo jiného makeupu, který má ztmavující efekt). Bronzer aplikujeme pod bradu. Brada se tím zvýrazní a opticky vystoupí do popředí, na rozdíl od podbradku, který bude opticky skryt bronzerem.

Máte-li další rady a triky pro makeup a účesy pro plnoštíhlé, budeme rády, když se o ně podělíte na našem Facebooku.

Sdílet tento příspěvek!

O autorovi : mario dembinný

0 Komentářů