Make-up pro plnoštíhlé dámy

Každá z nás určitě má svoje triky a tipy pro správný makeup. Rozhodli jsme se pár těch dobrých rad sepsat do krátkého článku a budeme se těšit i na Vaše triky na našem Facebooku

1. Zapomeňte na výstřední barvy

No řekněme si upřímně, plnoštíhlá nebo ne, výstřední barvy si nechme na výstřední příležitosti. Nesnažte se za každou cenu upoutat pozornost svým makeupem. Správný makeup dotváří vzhled, ale nevytváří jej.

2. Základ v odstínu Vaší kůže

Každá z nás asi zná odstín své kůže a k němu vhodnou kosmetiku. Obzvláště u plnoštíhlých žen, jejichž obličeje jsou spíše kulaté, je důležité, aby základ Vašeho makeup byl v odstínu stejném nebo velmi podobném jako je Vaše pleť. Dobrý základ tak nebude zvýrazňovat kulatost obličeje a nebude brát pozornost od očí nebo rtů.

3. Zvolte tmavou rtěnku

Chcete-li odvést pozornost od kulatosti obličeje či určitých nedokonalostí na krku či tvářích, nejlepší bude aplikovat tmavou rtěnku. Udělejte ze svých rtů nejvýraznější část Vašeho obličeje. Barvu rtěnky slaďte spíše s barvou svých vlasů, ale rudá rtěnka je často ta nejlepší volba.

4. Pozor na tvar a šířku obočí

Pokud máte kulatější obličej, vyhýbejte se úzkému obočí, které zbytečně opticky zvětšuje Vaši hlavu. Také spíše než zakulacený tvar zkuste rovné linky s ostrými zakončeními, které můžou tvař opticky zeštíhlit.

5. Opalujte se

Připouštím, že tahle rada je asi ne pro každého vhodná, ale obecně platí, že opálená tvář je opticky štíhlejší než tvář bledá. Pokud se sluníčku z různých důvodů vyhýbáte, zkuste třeba samoopalovací krémy, díky kterým můžete dosáhnout skvělých výsledků i bez polehávání na slunci.

Sdílet tento příspěvek!

O autorovi : mario dembinný

0 Komentářů

Zanechat komentář

Your email address will not be published.